منو اصفهان ، آمادگاه ، ساختمان آژند ، بلوک بی3 ، طبقه سوم ، واحد 301 - تلفن : 32240818 - 031
سال نو مبارک

انواع مشکلات چشمی و علل آنها بخش دوم

مشکلات چشمی چیستند و به چه علتی بوجود می آیند؟

مشکلات پیر چشمی:

این اتفاق زمانی می افتد که توانایی خود را از دست می دهید، با وجود دید بینایی خوب، برای به وضوح دیدن اشیای نزدیک و چاپ های کوچک.پس از سن 40 سالگی، ممکن است مجبور شوید برای خواندن یک کتاب یا سایر موارد، آنها را دور از چشم خود نگه دارید تا خواندنشان آسان تر شود.

عینک های مطالعه، لنزهای تماسی، لیزیک، جراحی لیزر چشم و دیگر روش ها می توانند برای بهبود دید مطالعه استفاده شوند.

پیر چشمی از مشکلات چشمی

شناورها:

لکه ها نقاط کوچک یا پراکنده ای هستند که در میدان دید شما پرواز می کنند. بیشتر مردم آنها را در یک اتاق روشن و یا در فضای باز در یک روز روشن می بینند.شناورها معمولا طبیعی هستند اما گاهی اوقات می توانند نشانه ای از یک مشکل جدی تر چشمی باشند، مثل جدا شدن شبکیه ؛ این زمانی اتفاق می افتد که شبکیه پشت چشم شما از لایه زیرینش جدا می شود.

هنگامی که این اتفاق می افتد، ممکن است چشمکهای نور همراه با شناورها یا سایه تاریکی در لبه دید خود مشاهده کنید.اگر متوجه تغییرات ناگهانی در نوع یا تعداد نقاط یا چشمک زن شدید و یا چیزهای جدیدی در دید محیطی خود می بینید، در اسرع وقت به چشم پزشک خود مراجعه کنید.

مشکلاتخشکی چشم:

این اتفاق زمانی می افتد که چشم شما نمی تواند اشک به اندازه کافی و با کیفیت داشته باشد.شما ممکن است احساس کنید که چیزی در چشم شماست یا می سوزد. به ندرت، در موارد شدید، خشکی شدید می تواند منجر به از دست دادن بینایی شود. برخی از درمان هایش عبارتند از:

استفاده از مرطوب کننده در خانه.

قطره های ویژه چشم که مانند اشک های واقعی کار می کنند.

یک روش که از گرما و فشار برای درمان چشم های خشک استفاده می کند.

کرم پلکتستوسترون.

مکمل های تغذیه ای باروغن ماهی وامگا 3.

اگر مشکل خشکی چشم شما مزمن باشد، ممکن است دچارخشکی چشم شده باشید ؛ چشم پزشک شما می تواند قطره های دارویی مانند سیکلوسپورین یا لیفیتگراست را برای تحریک تولید اشک تجویز کند.

مشکلات چشمی و خشکی چشم

گریه زیاد:

این هیچ ارتباطی با احساسات شما ندارد شما ممکن است به نور، باد یا تغییرات دما حساس باشید. سعی کنید چشم خود را با محافظت از آنها و یا پوشیدن عینک آفتابی محافظت کنید. گریه کردن ممکن است یک مشکل جدیتر مانندعفونت چشم یا مجرای اشکی مسدود شده را نشان دهد. چشم پزشک شما می تواند هر دو این شرایط را درمان و یا اصلاح کند.

مشکلات چشمی وآب مروارید:

مناطقی ابری که درلنز چشم ایجاد می شود ؛ یک لنز سالم مانند دوربین است. نور از طریق آن به شبکیه منتقل می شود - پشت چشم که تصاویر پردازش می شوند. وقتی آب مروارید دارید، نور نمی تواند به راحتی از آن عبور کند.

نتیجه:شما نمی توانید خوب ببینید و ممکن است کدری و یا هاله ای را در اطراف چراغ در شبها ببینید. آب مروارید اغلب به آرامی تشکیل می شود. آنها علایمی مانند درد، قرمزی یا اشک در چشم را ایجاد نمی کنند و برخی از آنها کوچک هستند و بر روی دید شما تاثیر نمی گذارند. اما اگر پیشرفت کنند، بینایی شما را تحت تاثیر قرار می دهند و جراحی تقریبا همیشه موثر است.

انواع مشکلات چشمی و علل آنها


آدرس مطب : اصفهان ، آمادگاه ، ساختمان آژند ، بلوک بی3 ، طبقه سوم ، واحد 301
تلفن : 32240818 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
انواع مشکلات چشمی و علل آنهاانواع مشکلات چشمی و علل آنها

هر کسی که ساعت ها مطالعه کند، با رایانه کار کند یا فاصله های زیادی را رانندگی کند، دچارش می شوند ، این اتفاق زمانی می افتد که از چشم هایتان بیش از حد استفاده کنید. ... ادامه مطلب

علل پتوز یا افتادگی پلکعلل پتوز یا افتادگی پلک

بسیاری از موارد افتادگی پلک در سن بالا در این دسته قرار می گیرند و ویژگی های آن عبارتند از چین پلکی بالا، خفیف بودن افتادگی که در نگاه به پایین تشدید می شود ... ادامه مطلب

بیماریهای شایع چشمبیماریهای شایع چشم

چشم‌ها اندام‌های شگفت انگیزی هستند که می‌توانند خود را درمان کنند، اما نمی‌توانید انتظار داشته باشید که همیشه به این کار ادامه دهند و نیاز به دارو ودرمان پیدا نکنید. ... ادامه مطلب

درباره من

در آذرماه 1341 در شهرستان آبادان به دنیا آمدم ( لازم است چند کلمه ای را راجع به شهرستان آبادان بیان کنم . آبادان شهری است با مردمی بی نهایت خونگرم و مهربان . شهری که بزرگترین پالایشگاه جهان را دل خود جای داده و مناظر شهری آن که به دو قسمت شرکت نفتی و عادی تقسیم می شود . کاملاً در ایران بی نظیر است . رودخانه بهمنشیر از وسط آن می گذرد و نخلهایی زیبا در دو طرف آن قرار دارد که بعضاً بی سر هستند و زخم گلوله ای از خمپاره و شمسه نقشی همچون رزمندگان بر بدن دارند . در نقطه صفر مرزی قرار دارد و کشور عراق از فاصله چند صد متری آن پیداست .


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465