منو اصفهان ، آمادگاه ، ساختمان آژند ، بلوک بی3 ، طبقه سوم ، واحد 301 - تلفن : 32240818 - 031
سال نو مبارک

سوالات متداول درباره لیزیک قسمت چهارم

17 ـ عمل جراحی « R.K » چه تفاوتی با لیزر دارد ؟
از اوایل دهه 1980 میلادی آر ـ کی به طور وسیعی در آمریکا و پس از آن در کشور ما انجام پذیرفت . اگر چه در پی گیری های طولانی مدت نیز ، اکثر بیماران راضی هستند ، اما با توجه به آن که لیزر را می توان در اغلب مواقع با دقت بیشتر و عوارض کمتر و حتی به طور دو طرفه انجام داد ، رفته رفته آر ـ کی جای خود را به لیزر داد .تا چند سال قبل ، به علت محدودیت مراکز درمانی ، لیزر به طور محدودی انجام می گرفت ، اما با افزایش مراکز لیزر اکسایمر و آموزش بسیاری از همکاران ، انجام عمل جراحی لیزر نیز گسترش پیدا کرد .

مهم ترین برتری هایی که می توان برای عمل لیزیک و لیزر نسبت به آر کی بر شمرد ، عبارتند از :
ـ قدرت پیش بینی شماره نهایی چشم پس از جراحی لیزر بیشتر است .لیزر محدوده وسیع تری از نزدیک بینی را با شماره های بالا ، دوربینی و آستیگماتیسم ، اصلاح می کند . در حالی که ، با روش آر ـ کی تنها شماره های پایین دارای توانایی های تقریبا یکسان هستند ، اما لیزر به دلیل پایین بودن احتمال بروز برخی از عوارض جانبی ، ارجحیت یافته است .
ـ در روش لیزر جراحی مجدد به منظور اصلاح نزدیک بینی باقیمانده ، آسان تر و مطمئن تر از روش آر ـ کی است .
ـ درد پس از لیزر قرنیه کمتر از آر ـ کی است .
ـ به علت آسان تر بودن روش لیزر ، در صورت تمایل بیمار ، هر دو چشم را می توان در یک جلسه عمل کرد در صورتی که در روش آر ـ کی ، انجام این کار به صلاح نیست .
ـ احتمال بروز عفونت شدید پس از لیزر کمتر از آر ـ کی است .
ـ مقاومت چشم در برابر ضربه مستقیم ، هم پس از آر ـ کی و هم پس از لیزیک کاهش می یابد .
ـ در مقایسه با آر ـ کی ، عوامل کمتری بر نتیجه نهایی لیزر قرنیه تاثیر می گذارند .

18 ـ لازک چیست ؟
لازک ، روش جدیدتر اصلاح نزدیک بینی و دیگر عیوب انکساری است که در چند سال اخیر متداول شده است . در این روش که حد فاصل PRK و لیزیک است ، تنها لایه اپیتلیوم ( لایه نازک حدود 50 میکرون که سطح قرنیه را می پوشاند ) برداشته می شود و پس از انجام لیزر بر روی سطح قرنیه ، مجددا اپی تلیوم به جای خود برگردانده می شود .از آنجا که ، این لایه نازک است و احتمال دارد در هنگام پلک زدن ، جا به جا یا پاره بشود ، در پایان عمل ، لنز پانسمانی بر روی قرنیه گذاشته می شود که بعد از 3 تا 5 روز ، با کامل شدن ترمیم برداشته می شود . در تعدادی از گزارشات ، کاهش درد و کاهش خطر ایجاد کدروت قرنیه پس از عمل ، از جمله محاسن این روش جراحی ، اعلام شده است . در مطالعات دیگر ، تفاوتی بین لازک و PRK نبوده و هر دو روش معادل یکدیگر بر شمرده می شوند .
سوالات متداول درباره لیزیک قسمت اول
سوالات متداول درباره لیزیک قسمت دوم
سوالات متداول درباره لیزیک قسمت سوم


آدرس مطب : اصفهان ، آمادگاه ، ساختمان آژند ، بلوک بی3 ، طبقه سوم ، واحد 301
تلفن : 32240818 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بیماریهای شایع چشمبیماریهای شایع چشم

چشم‌ها اندام‌های شگفت انگیزی هستند که می‌توانند خود را درمان کنند، اما نمی‌توانید انتظار داشته باشید که همیشه به این کار ادامه دهند و نیاز به دارو ودرمان پیدا نکنید. ... ادامه مطلب

انواع مشکلات چشمی و علل آنهاانواع مشکلات چشمی و علل آنها

هر کسی که ساعت ها مطالعه کند، با رایانه کار کند یا فاصله های زیادی را رانندگی کند، دچارش می شوند ، این اتفاق زمانی می افتد که از چشم هایتان بیش از حد استفاده کنید. ... ادامه مطلب

علل پتوز یا افتادگی پلکعلل پتوز یا افتادگی پلک

بسیاری از موارد افتادگی پلک در سن بالا در این دسته قرار می گیرند و ویژگی های آن عبارتند از چین پلکی بالا، خفیف بودن افتادگی که در نگاه به پایین تشدید می شود ... ادامه مطلب

درباره من

در آذرماه 1341 در شهرستان آبادان به دنیا آمدم ( لازم است چند کلمه ای را راجع به شهرستان آبادان بیان کنم . آبادان شهری است با مردمی بی نهایت خونگرم و مهربان . شهری که بزرگترین پالایشگاه جهان را دل خود جای داده و مناظر شهری آن که به دو قسمت شرکت نفتی و عادی تقسیم می شود . کاملاً در ایران بی نظیر است . رودخانه بهمنشیر از وسط آن می گذرد و نخلهایی زیبا در دو طرف آن قرار دارد که بعضاً بی سر هستند و زخم گلوله ای از خمپاره و شمسه نقشی همچون رزمندگان بر بدن دارند . در نقطه صفر مرزی قرار دارد و کشور عراق از فاصله چند صد متری آن پیداست .


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465