منو اصفهان ، آمادگاه ، ساختمان آژند ، بلوک بی3 ، طبقه سوم ، واحد 301 - تلفن : 32240818 - 031
سال نو مبارک

سوالات متداول درباره لیزیک قسمت پنجم

19 ـ چه فردی برای انجام لیزر قرنیه ، مناسب است ؟ آیا همه افراد عینکی می توانند لیزر شوند ؟ لیزیک تا چه شماره هایی انجام می شود ؟
برای دست یافتن به نتیجه ایده آل و باکمترین میزان عوارض لیزر ، چشم بیمار باید معاینه کامل و دقیق شود و آزمایشات لازم انجام پذیرد .در معاینه ، چشم نباید هیچ گونه مشکل جدی به جز نیاز به عینک (عیوب انکساری) داشته باشد . در معاینه عمومی نیز بهتر است فرد مزبور برخی بیماری های خاص مثل دیابت پیشرفته (قند) که در دراز مدت احتمال گرفتار شدن چشم را دارد ، نداشته باشد . اما در خصوص شماره های مناسب برای انجام لیزر ، اگر چه در برخی گزارشات لیزیک برای افراد نزدیک بین از شماره 75/0 تا بیشتر از 30 دیوپتر انجام شده است ، اما آنچه با در نظر گرفتن خطرات و سبک و سنگین کردن عوارض آن منطقی به نظر می رسد و از طرفی توانایی های دستگاه و روش لیزیک ، نزدیک بینی از حداقل 1 دیوپتر ( مگر آن که توام با مقدار بالای آستیگماتیسم باشد ) تا بالاترین مقدار ( که بر اساس ضخامت قرنیه تعیین می شود ) معمولا بین 8 تا 9 نمره است ، امکان اصلاح دارد .

برای آستیگماتیسم به شرط آن که منظم باشد از حداقل 75/0 تا حداکثر 6 نمره با لیزر قابل اصلاح است . برای دوربینی و افراد دوربین نیز با برنامه های کامپیوتری جدید اصلاح مقدار بیشتری از شماره دور بینی انجام پذیر است اما با توجه به تجربه حاصل از بیماران عمل شده ، مقداری از دوربینی اصلاح شده مجددا بر می گردد . البته تا میزان 4 تا 5 نمره مقداری است که تا حدود زیادی نتایج قابل قبول از نظر جراح و بیمار حاصل می گردد .نکته حائز اهمیت این است که همواره موارد فوق الذکر تقریبی بوده و قضاوت نهایی انجام یا عدم انجام و حدود نتیجه حاصله با جراح بوده که قبل از عمل به اطلاع بیمار رسیده و با توافق طرفین جهت انجام عمل برای مراحل بعدی اقدام می گردد .

20 ـ سن انجام لیزیک و لیزر از 18 سالگی به بالاست . البته به شرط آن که نمره چشم برای حداقل یک سال ثابت باشد یا میزان تغییرات کمتر از 5/0 دیوپتر ( نمره ) باشد .
در 18 تا 20 سالگی اگر شماره چشم برای دو سال ثابت باشد در صورتی که مانع دیگر چشمی وجود نداشته باشد ، می توان لیزیک یا لیزر را انجام داد .
حداکثر سن نیز بستگی به سلامت کامل چشم ، شماره چشم داوطلب و نظر جراح داشته که از 50 تا 60 سالگی متفاوت است .سوالات متداول درباره لیزیک قسمت اول
سوالات متداول درباره لیزیک قسمت دوم
سوالات متداول درباره لیزیک قسمت سوم

سوالات متداول درباره لیزیک قسمت چهارم


آدرس مطب : اصفهان ، آمادگاه ، ساختمان آژند ، بلوک بی3 ، طبقه سوم ، واحد 301
تلفن : 32240818 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
انواع مشکلات چشمی و علل آنهاانواع مشکلات چشمی و علل آنها

هر کسی که ساعت ها مطالعه کند، با رایانه کار کند یا فاصله های زیادی را رانندگی کند، دچارش می شوند ، این اتفاق زمانی می افتد که از چشم هایتان بیش از حد استفاده کنید. ... ادامه مطلب

علل پتوز یا افتادگی پلکعلل پتوز یا افتادگی پلک

بسیاری از موارد افتادگی پلک در سن بالا در این دسته قرار می گیرند و ویژگی های آن عبارتند از چین پلکی بالا، خفیف بودن افتادگی که در نگاه به پایین تشدید می شود ... ادامه مطلب

بیماریهای شایع چشمبیماریهای شایع چشم

چشم‌ها اندام‌های شگفت انگیزی هستند که می‌توانند خود را درمان کنند، اما نمی‌توانید انتظار داشته باشید که همیشه به این کار ادامه دهند و نیاز به دارو ودرمان پیدا نکنید. ... ادامه مطلب

درباره من

در آذرماه 1341 در شهرستان آبادان به دنیا آمدم ( لازم است چند کلمه ای را راجع به شهرستان آبادان بیان کنم . آبادان شهری است با مردمی بی نهایت خونگرم و مهربان . شهری که بزرگترین پالایشگاه جهان را دل خود جای داده و مناظر شهری آن که به دو قسمت شرکت نفتی و عادی تقسیم می شود . کاملاً در ایران بی نظیر است . رودخانه بهمنشیر از وسط آن می گذرد و نخلهایی زیبا در دو طرف آن قرار دارد که بعضاً بی سر هستند و زخم گلوله ای از خمپاره و شمسه نقشی همچون رزمندگان بر بدن دارند . در نقطه صفر مرزی قرار دارد و کشور عراق از فاصله چند صد متری آن پیداست .


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465