منو اصفهان ، آمادگاه ، ساختمان آژند ، بلوک بی3 ، طبقه سوم ، واحد 301 - تلفن : 32240818 - 031
سال نو مبارک

سوالات متداول درباره لیزیک قسمت یازدهم

36 ـ دید بعد از عمل چه زمانی کامل و شفاف می شود ؟
بسته به میزان التهاب ایجاد شده ناشی از جراحی ، میزان شستشوی انجام شده توسط جراح ، شماره چشم قبل از عمل و نتیجه به دست آمده پس از عمل ، شفاف شدن دید از چند هفته به طول می انجامد . اگر اصلاح به طور کامل انجام شده باشد با گذشت زمان شفافیت دید و بینایی بهتر و بیشتر خواهد شد .

37- آیا با عمل لیزر شماره چشم، صفر می شود ؟
در جراحی لیزیک هدف نهائی آن است که نیاز و وابستگی به عینک کمتر شود و اگر شماره چشم ها و ضخامت قرنیه اجازه دهد و اصلاح به وسیله لیزر امکان پذیر باشد، شماره چشم به حد 25/0 و یا 5/0 می رسد که شخص را از عینک بی نیاز می کند. اصولا چشمی که دارای تطابق است همیشه دارای مقدار کمی شماره است و این مقدار کم، دلیل بر استفاده دایم از عینک نمی باشد.

38- اگر بیمار قبل از عمل دچار آمبلیوپی ( تنبلی چشم ) باشد ،آیا با لیزر تصحیح و درمان می شود ؟
آمبلیوپی یعنی آن که بیمار حتی با کامل ترین و مناسب ترین نمره عینک دارای دید کامل نبوده و حروف و خطوط ریز پایین تابلوی سنجش بینایی را نمی بیند، علت آن از بین رفتن حساسیت گیرنده های شبکیه نسبت به نور می باشد.تنبلی چشم به علت دیر عینک زدن یا استفاده نامناسب آن به خصوص در سنین زیر ده سالگی است. لیزر فقط نیاز به عینک را مرتفع می سازد. بنابراین شخص همان دیدی که قبل از عمل با عینک یا لنز داشته بدست می آورد و تنبلی چشم فرد با لیزر قابل اصلاح نیست.

39- لازک چیست ؟ چه فرقی لیزیک دارد و چه کسانی می توانند به جای لیزیک تحت عمل جراحی لازک قرار گیرند ؟
لازک روشی دیگر از اصلاح شماره چشم ها توسط لیزر می باشد. در آن لایه ای از قرنیه برش داده نشده و فقط با برداشتن لایه نازکی از اپی تلیوم قرنیه، مستقیما قرنیه تحت تاثیر لیزر قرار می گیرد. نسبت به لیزیک در ساعت و روزهای اولیه جراحی درد و تاری بیشتری وجود دارد ولی قابل تحمل و موثر است. توصیه می گردد این روش در شماره های کم نزدیک بینی و خصوصا آنان که مقدار ضخامت و پاکیمتری قرنیه آنها کم می باشد انجام می گیرد.این عمل اگر پس از برداشتن کامل لایه سطحی (اپیتلیوم) قرنیه انجام گیرد و تنها لیزر بر سطح قرنیه تابانده شود (PRK) نامیده می شود.معمولا پس از لازک و PRK جهت کاهش درد و تسریع در ترمیم زخم برای مدت چند روز پس از عمل تا ترمیم سطح قرنیه از لنز تماسی نرم خاصی به عنوان پانسمان استفاده می گردد.

40- آیا پس از لیزرنزدیک بینی چشم تغییر کرده و دید چشم کاملا طبیعی می شود ؟ آیا پس از لیزر به پیگیری نیازی نیست ؟
با لیزر تنها نمره عینک، از بین رفته یا کاهش می یابد. اما طبیعت نزدیک بینی چشم فرد تغییر نمی کند. به هر حال بیمار عمل شده نیز مانند افراد نزدیک بین عمل نشده نیاز به پیگیری سالیانه و کنترل فشار چشم ( از نظر ابتلای به افزایش فشار چشم به خصوص پس از 30 سالگی) و معاینه ته چشم خواهد داشت. پس از پیگیری های اولیه کوتاه مدت و نزدیک به هم بعد از لیزر، در نهایت برای دراز مدت معاینه سالیانه چشم جهت کنترل ادواری به این فرد پیشنهاد می گردد.
سوالات متداول درباره لیزیک قسمت اول
سوالات متداول درباره لیزیک قسمت دوم
سوالات متداول درباره لیزیک قسمت سوم

سوالات متداول درباره لیزیک قسمت چهارم
سوالات متداول درباره لیزیک قسمت پنجم

سوالات متداول درباره لیزیک قسمت ششم
سوالات متداول درباره لیزیک قسمت هفتم
سوالات متداول درباره لیزیک قسمت هشتم
سوالات متداول درباره لیزیک قسمت نهم
سوالات متداول درباره لیزیک قسمت دهم


آدرس مطب : اصفهان ، آمادگاه ، ساختمان آژند ، بلوک بی3 ، طبقه سوم ، واحد 301
تلفن : 32240818 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بیماریهای شایع چشمبیماریهای شایع چشم

چشم‌ها اندام‌های شگفت انگیزی هستند که می‌توانند خود را درمان کنند، اما نمی‌توانید انتظار داشته باشید که همیشه به این کار ادامه دهند و نیاز به دارو ودرمان پیدا نکنید. ... ادامه مطلب

انواع مشکلات چشمی و علل آنهاانواع مشکلات چشمی و علل آنها

هر کسی که ساعت ها مطالعه کند، با رایانه کار کند یا فاصله های زیادی را رانندگی کند، دچارش می شوند ، این اتفاق زمانی می افتد که از چشم هایتان بیش از حد استفاده کنید. ... ادامه مطلب

علل پتوز یا افتادگی پلکعلل پتوز یا افتادگی پلک

بسیاری از موارد افتادگی پلک در سن بالا در این دسته قرار می گیرند و ویژگی های آن عبارتند از چین پلکی بالا، خفیف بودن افتادگی که در نگاه به پایین تشدید می شود ... ادامه مطلب

درباره من

در آذرماه 1341 در شهرستان آبادان به دنیا آمدم ( لازم است چند کلمه ای را راجع به شهرستان آبادان بیان کنم . آبادان شهری است با مردمی بی نهایت خونگرم و مهربان . شهری که بزرگترین پالایشگاه جهان را دل خود جای داده و مناظر شهری آن که به دو قسمت شرکت نفتی و عادی تقسیم می شود . کاملاً در ایران بی نظیر است . رودخانه بهمنشیر از وسط آن می گذرد و نخلهایی زیبا در دو طرف آن قرار دارد که بعضاً بی سر هستند و زخم گلوله ای از خمپاره و شمسه نقشی همچون رزمندگان بر بدن دارند . در نقطه صفر مرزی قرار دارد و کشور عراق از فاصله چند صد متری آن پیداست .


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465