منو اصفهان ، آمادگاه ، ساختمان آژند ، بلوک بی3 ، طبقه سوم ، واحد 301 - تلفن : 32240818 - 031
سال نو مبارک

سوالات متداول درباره لیزیک قسمت دوازدهم

41- آیا هردو چشم را می توان در یک جلسه جراحی کرد؟ چرا برخی پیشنهاد جراحی را در دو جلسه جداگانه می کنند ؟
با توجه به بی خطر بودن بسیاری از عوارض لیزر، در صورتی که جراحی چشم اول بدون عارضه به پایان برسد وبیمار آمادگی روحی و جسانی لازم را داشته باشد و از طرفی جراح نیز عمل بر روی چشم دوم را صلاح بداند، در یک جلسه می توان هر دو چشم را تحت عمل قرار داد. از طرفی عده ای از همکاران چشم پزشک بعد از اطمینان از نتیجه لیزر در چشم اول ( حدود 2-1 هفته) نسبت به جراحی چشم دوم اقدام می کنند.

با توجه به آن که بسیاری از شرایط محیط اتاق عمل چون دما، رطوبت هوا، انرژی دستگاه لیزر از روز به روز دیگر ممکن است متغیر باشد، شاید جراحی هر دو چشم در یک زمان با شرایط یکسان در صورتی که دیگر شرایط فوق الذکر آماده باشد نتیجه حاصله در دو چشم را به یکدیگر مشابه نماید. در هر حال تصمیم گیرنده برای انجام جراحی به صورت یک یا دو چشمی، جراح و رضایت بیمار به طور مشترک با یک دیگر خواهند بود.

42-آیا پس از جراحی لیزر مقاومت قرنیه تغییری پیدا می کند و بیمار نمی تواند ورزش و فعالیت های بدنی داشته باشد ؟
معمولا محاسبات انجام شده برای انجام لیزر و اصلاح میزان عیوب انکساری در حدی است که مقدار باقی مانده از ضخامت قرنیه کاهش چندانی در مقاومت قرنیه ایجاد ننماید. بنابر این برای فعالیت های بدنی پس از لیزیک مانعی وجود ندارد و در واقع بسیاری از افرادی که به عینک (شماره های بالا) وابسته اند برای رهایی از وابستگی در زمان انجام ورزش هایی چون شنا و کوهنوردی که استفاده از عینک و لنز تماسی دوار است، داوطلب انجام لیزر می شوند.

43- آیا شیر دادن به نوزاد، خطری برای نتیجه لیزیک دارد یا خیر ؟
خیر، چنان چه چند ماه پس از زایمان، مادری تحت عمل جراحی لیزر قرار گرفته و از طرفی لازم است نوزاد خویش را نیز شیر دهد، خطریدر این کار وجود ندارد. ولی ممکن است بدخوابی ها و خستگی، اثرات موقتی بر روی فرد و چشم ها بگذارد.
سوالات متداول درباره لیزیک قسمت اول
سوالات متداول درباره لیزیک قسمت دوم
سوالات متداول درباره لیزیک قسمت سوم

سوالات متداول درباره لیزیک قسمت چهارم
سوالات متداول درباره لیزیک قسمت پنجم

سوالات متداول درباره لیزیک قسمت ششم
سوالات متداول درباره لیزیک قسمت هفتم
سوالات متداول درباره لیزیک قسمت هشتم
سوالات متداول درباره لیزیک قسمت نهم
سوالات متداول درباره لیزیک قسمت دهم
سوالات متداول درباره لیزیک قسمت یازدهم


آدرس مطب : اصفهان ، آمادگاه ، ساختمان آژند ، بلوک بی3 ، طبقه سوم ، واحد 301
تلفن : 32240818 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
علل پتوز یا افتادگی پلکعلل پتوز یا افتادگی پلک

بسیاری از موارد افتادگی پلک در سن بالا در این دسته قرار می گیرند و ویژگی های آن عبارتند از چین پلکی بالا، خفیف بودن افتادگی که در نگاه به پایین تشدید می شود ... ادامه مطلب

بیماریهای شایع چشمبیماریهای شایع چشم

چشم‌ها اندام‌های شگفت انگیزی هستند که می‌توانند خود را درمان کنند، اما نمی‌توانید انتظار داشته باشید که همیشه به این کار ادامه دهند و نیاز به دارو ودرمان پیدا نکنید. ... ادامه مطلب

انواع مشکلات چشمی و علل آنهاانواع مشکلات چشمی و علل آنها

هر کسی که ساعت ها مطالعه کند، با رایانه کار کند یا فاصله های زیادی را رانندگی کند، دچارش می شوند ، این اتفاق زمانی می افتد که از چشم هایتان بیش از حد استفاده کنید. ... ادامه مطلب

درباره من

در آذرماه 1341 در شهرستان آبادان به دنیا آمدم ( لازم است چند کلمه ای را راجع به شهرستان آبادان بیان کنم . آبادان شهری است با مردمی بی نهایت خونگرم و مهربان . شهری که بزرگترین پالایشگاه جهان را دل خود جای داده و مناظر شهری آن که به دو قسمت شرکت نفتی و عادی تقسیم می شود . کاملاً در ایران بی نظیر است . رودخانه بهمنشیر از وسط آن می گذرد و نخلهایی زیبا در دو طرف آن قرار دارد که بعضاً بی سر هستند و زخم گلوله ای از خمپاره و شمسه نقشی همچون رزمندگان بر بدن دارند . در نقطه صفر مرزی قرار دارد و کشور عراق از فاصله چند صد متری آن پیداست .


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465